Walter: Widzę wielką Legię!

Gościem programu "Echa Stadionów" w programie TVP1 był wczoraj Mariusz Walter. Wiceprezes ITI rozprawiał na temat Legii i jej przyszłości.

- W tym roku obchodzimy swoje 20 lecie i chcieliśmy postawić ten klub na nogi. Nie będzie to rzeczą łatwą. Długów już wprawdzie nie ma, ale okazuje się że mimo 90 lat istnienia Legia nie ma własnego stadionu. Jest pożyczony na 3 lata. Legia nie jest też właścicielem swojego logo. Postaramy się jednak by nawiązać do klubów elitarnych, wystąpić w Lidze Mistrzów. Oczami wyobraźni widzę już wielką Legię - powiedział Mariusz Walter.

Reklama

- Niestety Legia nie jest oczkiem w głowie miasta Warszawy. W innych miastach dużo bardziej dbają o kluby sportowe. Aby Legia mogła być wielka musi być spełniony jeden warunek. Musi posiadać stadion na którym, będzie grać 12 miesięcy, a nie tyle na ile pozwoli pogoda. Musi być w całości zadaszony z podgrzewaną murawą. Myślimy o inwestycji w Legię bardziej w charakterze długodystansowca. Świetnie by było, gdybyśmy szkolili sami uzdolnionych wychowanków. Niestety nie mamy na to boisk, na których takie dzieciaki można szkolić. Mimo wszystkich przeciwności wierzę, że już niedługo Legia będzie wielka. Zespół już w tej chwili jest na fali. Jest to póki co fala euforyczna. Piłkarze poza jedną wpadką w Krakowie wygrywają wszystko. To pozwala optymistycznie patrzeć na przyszłość - dodał szef firmy, która jest właścicielem Legii.

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje