Vieira: Zostawcie mnie

W ostatnich tygodniach wiele miejsca w sportowej prasie w Anglii i Hiszpanii zajmuje temat transferu Patricka Vieiry z Arsenalu Londyn do Realu Madryt. Sam zainteresowany odmawia komentarza w tej sprawie.

- Nie mogę rozmawiać o Realu Madryt. To nie jest najlepszy moment. Zostawcie mnie i nie pytajcie mnie o tę sprawę - krótko skomentował Vieira.

Reklama

Obecnie Vieira razem z kolegami z Arsenalu przebywa na zgrupowaniu w Austrii. Francuz nie zagrał w meczu sparingowym "Kanonierów" przeciwko Grazer AK (2:1).

Agent francuskiego pomocnika, Steve Kutner poinformował, że spotkał się z Davidem Deinem wice prezydentem Arsenalu. Tematem rozmowy była przyszłość reprezentanta Francji na Highbury.

- Patrick rozmawiał z trenerem Arsenalu Arsenem Wengerem, a głównym tematem na pewno nie były wakacje - powiedział Kutner.

W zeszłym tygodniu działacze Realu wysłali do Londynu Luisa Vicente, który ma pomóc w pozytywnym załatwieniu transferu Francuza na Santiago Bernabeu. Efekty misji Vicente nie zostały podane do publicznej wiadomości. Agent znany jest z tego, że odegrał znaczącą role w transferze Luisa Figo z Barcelony do Realu.

Obrońca Realu Ivan Helguera uważa, że pozyskanie Vieiry byłoby poważnym wzmocnieniem zespołu.

- Od momentu, kiedy z Realu odszedł Claude Makelele (Makelele w zeszłym sezonie przeszedł do Chelsea Londyn za 16 milionów funtów - przyp. red) tak naprawdę nie mieliśmy defensywnego pomocnika o zbliżonych umiejętnościach - powiedział Helguera.

- Guti i David Beckham starali się jak mogli w defensywie w poprzednim sezonie, ale daleko im do tego co robił Claude. Dlatego potrzebujemy takiego piłkarza jak Vieira na pozycji defensywnego pomocnika - mówił Helguera.

Kolejnym symptomem wskazującym na to, że jednak Vieira będzie grał w Realu jest fakt, że Arsenal stara się pozyskać z FC Porto Maniche, który zastąpiłby Vieirę.

Dowiedz się więcej na temat: Londyn | Madryt | vieira

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama