Van der Sar pokonany

1311 minut, czyli niespełna 22 godziny, trwała seria holenderskiego bramkarza Manchesteru United Edvina van der Sara bez straty gola w angielskiej ekstraklasie piłkarskiej. W dziewiątej minucie środowego spotkania z Newcastle United przerwał ją Duńczyk Peter Loevenkrands.

Ostatecznie "Czerwone Diabły" zdołały odrobić straty i po bramkach Wayne'a Rooneya oraz Dymitara Berbatowa odniosły cenne zwycięstwo 2:1.

38-letni Holender był w lidze niepokonany od 8 listopada ubiegłego roku, kiedy do bramki trafił strzał Francuza Samira Nasriego z Arsenalu Londyn.

W styczniu pobił pod tym względem rekord Anglii (1103 minuty), a w lutym ustanowił najlepsze osiągnięcie na Wyspach Brytyjskich (1212 minuty). Do rekordu Europy Belga Dany'ego Verlindena z Club Brugge z 3 marca 1990 roku zabrakło mu 80 minut.

Rekord świata należy do Brazylijczyka Matosa Filho Mazaropiego i wynosi 1816 minut.

Zobacz wyniki i strzelców bramek we wtorkowych i środowych meczach Premier League