UKFiS nie zainteresowany inwestowaniem w wiślacki stadion

Wiceprezes ds. inwestycji w Urzędzie Kultury Fizycznej i Sportu, Jan Kozłowski oświadczył, że decyzja byłego prezesa UKFiT Jacka Dębskiego w sprawie dofinansowania przebudowy stadionu piłkarskiego Wisły straciła ważność. Oznacza to w praktyce, że szefowie Wisły, jeśli chcą ubiegać się o dofinansowanie remontu stadionu, musza złożyć do UKFiS nowy wniosek w sprawie tej inwestycji.

Na czwartkowej konferencji prasowej szefowie Wisły wyrazili nadzieję, że jednak UKFiS wspomoże tak potężną inwestycję jak doprowadzenie wiślackiego stadionu do stanu obiektu spełniającego europejskie normy bezpieczeństwa. Wszystko to w kontekście przyszłych spotkań, które na tym obiekcie rozgrywałaby reprezentacja Polski.

Reklama

Niestety, sprawy przybrały w tym momencie zupełnie inny obrót. - Nie chcę wnikać w to, dlaczego UKFiS stwierdził, że nasza wcześniejsza umowa jest nieważna. Jeśli nowe władze tej instytucji zechcą od nas nowego wniosku w tej sprawie, to najprawdopodobniej tak się stanie. Właściciele spółki byli jesienią zainteresowani modernizacją stadionu, więc nie sądzę, by tym razem było inaczej. Teraz muszę porozmawiać na temat decyzji UKFiS z właścicielami spółki - wyjaśnił INTERIA.PL nowy prezes wiślackiej spółki, Bogdan Basałaj.

Według Jana Kozłowskiego, do podpisania poprzedniej umowy nie doszło, bowiem Wisła chciała jednostronnie zmienić jej warunki - m. in. chodziło o zadaszenie obiektu, jednoczesne finansowanie inwestycji, która pierwotnie miała kosztować 49 milionów złotych, ale z kosztorysu Wisły wynikało, że modernizacja będzie droższa o 30 milionów.

Kilkanaście dni temu nowy szef UKFiS Mieczysław Nowicki przyznał, że nic nie wie o zobowiązaniach poprzednika na urzędzie. Obecna decyzja UKFiS jest jak gdyby implikacja stwierdzenia prezesa Nowickiego.

Z drugiej jednak strony warto zastanowić się nad zobowiązaniami Jacka Dębskiego. Gdyby je wszystkie zsumować, to nie wiadomo, czy na ich spełnienie wystarczyłby trzyletni budżet całego państwa...

Dowiedz się więcej na temat: stadiony

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama