Turniej Łobanowskiego: Komunikat PZPN

W związku z licznymi publikacjami prasowymi dotyczącymi powołania do reprezentacji na turniej imienia Walerego Łobanowskiego (Kijów, 15-17 sierpnia 2005 roku) pięciu piłkarzy Wisły Kraków, Polski Związek Piłki Nożnej pragnie wyjaśnić:

1. Nie ma żadnego sporu na linii Wisła ? reprezentacja. Wbrew informacjom ukazującym się na łamach prasy, krakowski klubu po otrzymaniu powołań nie przedstawił PZPN oficjalnego stanowiska w tej sprawie ani w pisemnej ani ustnej formie (do Związku nie dotarło żadne pismo w tej sprawie, w dniu 2 sierpnia prezes Zdzisław Kapka nie był w siedzibie PZPN).

Reklama

2. Kwestię powołań zawodników do reprezentacji regulują przepisy UEFA i FIFA. Mając na uwadze potencjalny konflikt interesów drużyn klubowych i zespołu narodowego, UEFA ustaliła sztywne terminy spotkań reprezentacji, w których klub pod groźbą sankcji zobowiązany jest zwolnić zawodników. Termin rozgrywania turnieju im. Walerego Łobanowskiego pokrywa się z terminem UEFA. Przez termin UEFA należy rozumieć czasookres, w którym zawodnik zobowiązany jest do pozostawania w dyspozycji selekcjonera kadry, a nie dzień rozegrania meczu. W tym przypadku okres ten przypada na dni 15-18 sierpnia.

3. Należy podkreślić, że PZPN w trosce o jak najszybszy powrót piłkarzy do klubów zapewnił na podróż powrotną reprezentacji do Polski samolot czarterowy, który wyleci z Kijowa bezpośrednio po środowym meczu.

PZPN
Dowiedz się więcej na temat: UEFA | komunikat | turniej | PZPN

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje