Trójwymiarowy wrocławski stadion w Internecie

Trójwymiarową panoramę nowego wrocławskiego stadionu piłkarskiego na Euro 2012 będzie można oglądać w Internecie w ramach projektu Google Street View. Przedstawiciele firmy Google zrobili już pierwsze fotografie obiektu.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka prasowa spółki Wrocław 2012 Magdalena Malara, była to dopiero pierwsza wizyta fotografów na stadionie, a zdjęcia zostały wykonane przy pomocy specjalistycznego trójkołowego roweru Street View.

Reklama

- Ważna jest jakość zdjęć, więc dni zdjęciowe uzależnione będą w dużej mierze od pogody. Po zebraniu wystarczającej liczby ujęć, zostaną one wyselekcjonowane, obrobione klatka po klatce przez sztab specjalistów i posklejane w trójwymiarową panoramę - mówiła rzeczniczka.

Google Street View wyświetla m.in. zdjęcia, które wcześniej zostały wykonane z poziomu ulicy przez kamery zamontowane na samochodzie. Do poruszania się oglądający używa klawiszy strzałek na klawiaturze i myszy, aby zmienić kierunek i kąt widzenia. Wzdłuż ulic wyświetlane są linie pomocnicze wskazujące możliwy kierunek dalszego poruszania.

W bazie Street View, która powstała w 2007 r., znajduje się już kilkaset miast z 27 krajów z całego świata. Wiosną 2011 r. ekipa Google fotografowała m.in. wrocławski Rynek. Na zdjęciach Street View oglądać można było także stadiony RPA, na których odbywały się mecze piłkarskie mistrzostw świata w piłce nożnej.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012 | Google Street View

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje