Triumf Interu w Superpucharze Włoch

Inter Mediolan po raz drugi w historii wywalczył Superpuchar Włoch. W pojedynku oficjalnie otwierającym piłkarski sezon w Italii "nerazzurri" pokonali na Stadio delle Alpi w Turynie miejscowy Juventus 1:0.

O zwycięstwie Interu w 18. edycji "Supercoppa TIM" zdecydowała dopiero dogrywka, w której goście z Mediolanu potrafili zadać decydujący cios. Mecz toczono w strugach ulewnego deszczu.

Podopieczni Roberto Manciniego są pierwszym zdobywcą Pucharu Włoch, który sięgnął po to trofeum od 1999 roku. Stało się to za sprawą dwójkowej akcji Adriano i Verona z 6. minuty pierwszej połowy dodatkowego czasu gry. Ten pierwszy umiejętnie zastawił się w narożniku pola karnego i chwilę później świetnie obsłużył Argentyńczyka, który płaskim strzałem z 16 metrów nie dał szans Chimentiemu.

Juventus, który po raz pierwszy w pięciu występach w meczu o Superpuchar musiał przełknąć gorycz porażki, miał sporo dogodnych okazji. Gospodarze zdobyli nawet prawidłową bramkę, ale boczny arbiter niesłusznie dopatrzył się spalonego przy akcji Trezegueta tuż przed przerwą.

Dowiedz się więcej na temat: Włochy | Juventus | superpuchar | triumf