Traore zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin

Senegalczyk Mouhamadou Traore został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. Z drużyną z Dolnego Śląska napastnik związał się w poniedziałek trzyletnim kontraktem. W obecnym sezonie piłkarz występował w I. ligowym GKP Gorzów Wlkp.

Dyrektor sportowy Zagłębia Jakub Jarosz przyznał, że klub zdecydował się na pozyskanie Traore z uwagi na obecne problemy w linii ataku. Z powodu kontuzji nie może bowiem grać Wojciech Kędziora, a Kamil Jackiewicz, po ciężkim urazie jakiego nabawił się w poprzednim sezonie, nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji.

Reklama

"Traore udowodnił, że w różnych klasach rozgrywkowych jest w stanie strzelać dużo bramek. Jest to piłkarz, który stale się rozwija i który czuje się na siłach, by podołać wyzwaniom, jakie niesie za sobą gra w Ekstraklasie" - mówił Jarosz.

Traore jest wychowankiem senegalskiego klubu CSS Richard-Toll. W Polsce występował w trzecioligowym Gliniku Gorlice zdobywając 9 bramek w 15. meczach, a następnie przeszedł do GKP. Był najlepszym napastnikiem gorzowskiego zespołu. Tylko w rundzie wiosennej sezonu 2008/2009 zdobył dziesięć bramek. Do GKP trafił pod koniec lutego 2009. W rundzie jesiennej sezonu 2008/09 występował w III ligowym Gliniku/Karpatii Gorlice. Strzelił tam dziewięć bramek w 15 meczach.

Z Zagłębiem Lubin porozumiał się w ostatnim dniu letniego okienka transferowego. "Czujemy żal, że tak dobry zawodnik opuszcza nasz klub, a jednocześnie jesteśmy dumni, że tak szybko udało nam się tak go wypromować" - powiedział w poniedziałek menedżer GKP Mariusz Niewiadomski.

W miejsce Traore GKP chce pozyskać Emila Drozdowicza, który aktualnie trenuje z Lechią Zielona Góra. "Możemy go zakontraktować poza okienkiem transferowym, jeśli umowa z Arką Gdynia zostanie zerwana z winy klubu. Więcej w tej sprawie ma być wiadome w tym tygodniu" - dodał Niewiadomski.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: klub | Mouhamadou Traore | Lubin | zawodnik | KGHM Polska Miedź SA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama