Tomasz Iwan: Przewidywałem klęskę na MŚ

W kilka miesięcy po zupełnie nieudanych dla reprezentacji Polski mistrzostwach świata Tomasz Iwan, który nie znalazł się w kadrze na finały w Korei i Japonii, zdecydował się przedstawić swój punkt widzenia.

- Porażki mnie nie zaskoczyły, już przed mistrzostwami przwidywałem, że tak to może wyglądać - powiedział Iwan w wywiadzie dla "Sportu".

Reklama

Zawodnik winą za niepowodzenia reprezentacji obarczył w decydującym stopniu kiepską atmosferę w drużynie. A atmosfera zepsuła się po... niepowołaniu na finały Tomasza Iwana, podstawowego zawodnika eliminacji. To spowodowało rozłam w drużynie, część zawodników ujęła się za Iwanem, część przyznała rację selekcjonerowi...

- To już nie był ten zespół z eliminacji, gdy wszyscy byli razem: szkoleniowcy, działacze i zawodnicy - stwierdził Iwan.

Tomasz Iwan wyraził również żal, że o fakcie niepowołania dowiedział się z prasy, że ani sam Jerzy Engel, ani żaden z jego współpracowników się z nim nie kontaktował.

- Miałem wrażenie, że nie do końca była to decyzja selekcjonera. Nie wiem, czy ktoś inny za tym stał, jednak nikt nie odważył mi się spojrzeć w oczy, nawet nikt nie zadzwonił - dodał Iwan.

Dowiedz się więcej na temat: Iwan | Tomasz Iwan

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje