Tarasiewicz: Znamy siłę Lecha Poznań

Bez kontuzjowanych Sebastiana Dudka i Antoniego Łukaszewicza przystąpi do sobotniego meczu piłkarskiej ekstraklasy z Lechem Poznań drużyna Śląska Wrocław. Trener wrocławian Ryszard Tarasiewicz nie zapowiada wielkich zmian w ustawieniu.

"Wielkich zmian w składzie i ustawieniu nie będzie, a szanse obu drużyn na zwycięstwo oceniam 50 na 50" - powiedział Tarasiewicz.

Reklama

Zdaniem Tarasiewicza dłuższa przerwa w rozgrywkach ligowych inaczej wpływa na drużyny, których zawodnicy wyjeżdżają na zgrupowania kadry, a inaczej na te kluby, w których piłkarze borykają się z kontuzjami i chwila wytchnienia jest dla nich okazją do powrotu do zdrowia.

"W wypadku Śląska przerwa nie jest najlepsza, tym bardziej, że nasz dorobek punktowy po czterech kolejkach nie jest imponujący. Mieliśmy jednak szansę popracować nad pewnymi elementami i poprawić zgranie całego zespołu" - powiedział trener.

Sobotnie spotkanie będzie dla Lecha ostatnim sprawdzianem przed grupowymi rozgrywkami w Lidze Europejskiej. Pytany o przewidywania, jak trener Jacek Zieliński przygotuje swój zespół do potyczki Tarasiewicz odpowiedział, że szkoleniowiec mistrza Polski na pewno zna wartość Śląska i wie "jak wygląda prawdziwy obraz drużyny". "My także znamy siłę rywala" - dodał.

W zespole Śląska na pewno zabraknie Sebastiana Dudka, któremu dopiero ściągnięto gips ze złamanej nogi oraz Antoniego Łukaszewicza, który dochodzi do siebie po zapaleniu ścięgna. Tarasiewicz zapowiedział, że w porównaniu do meczu z Lechią Gdańsk (0-2) zarówno w ustawieniu jak i w składzie niewiele się zmieni. "Wierzę w swoich zawodników, a słabsze spotkania czasem się zdarzają. Ostatni mecz w Gdańsku po prostu nam nie wyszedł" - podkreślił.

Rzecznik prasowy Śląska Michał Mazur powiedział, że bilety na mecz w przedsprzedaży, która kończy się w piątek, są dużo tańsze niż w dniu meczu. "Wejściówka na trybunę odkrytą to wydatek 20 zł, a na krytą 35 zł. W dniu meczu kasy zostaną otwarte już o godz. 9, ale bilety będą kosztowały więcej, odpowiednio 30 i 50 zł. Zainteresowanie meczem jest bardzo duże i spodziewamy się kompletu publiczności" - dodał.

Dla kibiców, którzy w sobotę pojawia się na stadionie przy ul. Oporowskiej klub przygotował rozmaite konkursy i nagrody. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem będzie można otrzymać m.in. zaproszenia do Aquaparku, kina i restauracji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.15.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Śląsk Wrocław - Lech Poznań!

Wyniki, tabela i terminarz Ekstraklasy!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | Dariusz Dudka | Lech Poznań

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje