Szymkowiak: Wyjdziemy i wygramy!

Nikt z obecnych piłkarzy Wisły Kraków nie ma tak wielkiego doświadczenia w europejskich pucharach jak Mirosław Szymkowiak. Pomocnik Wisły w barwach Widzewa Łódź grał przecież w Lidze Mistrzów, do której bram krakowska Wisła puka w tym roku.

- Jesteśmy dobrze nastawieni do meczu i liczymy, że wygramy, ale zobaczymy jak to będzie. Trzeba wygrać minimum 2:0 i liczymy na taką wygraną - powiedział Mirosław Szymkowiak, na kilka chwil przed wyjazdem na przedmeczowe zgrupowanie, przed rewanżem z Anderlechtem Bruksela (godz. 21.00).

Reklama

Zdaniem Szymkowiaka, w drużynie mistrza Polski jest wielka wiara w awans. - Wierzymy, bo gdyby było inaczej, to by człowiek nie wychodził grać - stwierdził Szymkowiak.

Rozgrywający Wisły jest ostatnio w znakomitej formie i jego zdaniem, w pucharach gra się czasami łatwiej niż w lidze.- Ja już trochę tych meczów w pucharach rozegrałem i powiem, że ogólnie w pucharach gra się łatwiej, niż w naszej, polskiej lidze. Jest więcej miejsca na boisku i można pokazać, co się potrafi. Mam nadzieję, że nie przestraszymy się, tak jak niektórzy w Anderlechcie się przestraszyli. Wyjdziemy i wygramy mecz!

- Wierzę w naszą drużynę, udowodniliśmy w ostatnich meczach, że potrafimy grać z pierwszej piłki. Wiadomo, że Anderlecht również będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony i musimy być skoncentrowani. Myślę, że na naszym boisku zagramy dużo z pierwszej piłki i uda się otworzyć Żurawiowi, czy Frankowi, czy Dubikowi - zależy kto będzie grał - drogę do bramki.

Szymkowiak zdaje sobie sprawę, że trenerzy Anderlechtu będą chcieli zagęścić środek pola, przez co polski rozgrywający będzie miał mniej miejsca na dokładne rozegranie akcji ofensywnych.- Jestem przekonany, że oni nas ciągle obserwują. Jestem również przekonany, że wyjdą, nie tak jak w Brukseli, systemem 4-4-2, ale typowym 4-5-1. Trzech środkowych pomocników będzie zagęszczało tę strefę boiska i będziemy musieli grać jak w zeszłym roku, to znaczy skrzydłami - zakończył Szymkowiak.

Dowiedz się więcej na temat: Wisła | wygraj | Mirosław Szymkowiak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama