Szczęśliwy remis Legii

W piątkowym spotkaniu drugiej kolejki ekstraklasy Amica Wronki zremisowała z Legią Warszawa 1:1. Obie drużyny mają obecnie na koncie po cztery punkty.

Prowadzenie dla wicemistrzów Polski zdobył Bartosz Karwan w 29. minucie, celnie "główkując" z kilku metrów po rogu Tomasza Kiełbowicza. Wyrównał w 63. Jacek Dembiński uderzeniem z 10 metrów.

Legioniści mieli ogromne szczęście, że udało im się wywalczyć punkt we Wronkach. W drugiej połowie dwukrotnie po strzałach Pawła Kryszałowica Artura Boruca wyręczyła poprzeczka (przy drugiej sytuacji bramkarz warszawian zdołał trącić piłkę ręką).

Dobre okazje do zmiany rezultatu mieli jeszcze m.in. Kryszałowicz (fatalnie przestrzelił z kilku metrów) i Krzysztof Kowalczyk, ktorego uderzenie obronił Boruc.

Najlepsze szanse dla warszawian zmarnował Piotr Włodarczyk, który dwukrotnie przegrał pojedynki sam na sam z Maciejem Mielcarzem.