Szczakowianka zostaje w ekstraklasie!

Garbarnia Szczakowianka pozostaje w piłkarskiej ekstraklasie. Piłkarze z Jaworzna pokonali w rewanżowym meczu barażowym Lukullus Świt 3:0 (1:0).

W pierwszym meczu ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego wygrała 1:0, ale ta zaliczka okazała się zbyt mała.

Drużyna z I ligi miała olbrzymią przewagę przez całe spotkanie, ale mieli problemy z odblokowaniem bezbramkowego remisu. Gospodarzom pomógł dopiero piłkarz gości... Maciej Karwan, który w 42. minucie skierował piłkę głową do własnej siatki po strzale Marka Kubisza.

W drugiej części piłkarze Świtu nadal bronili się, licząc na udaną kontrę, ale gola zdobyli miejscowi. Na 2:0 podwyższył Krzysztof Przytuła, choć były wątpliwości czy nie znajdował się on na pozycji spalonej. Wynik na 3:0 dla drużyny z Jaworzna ustalił 6 minut przed końcem Maciej Iwański.

Garbarnia jest więc ostatnim zespołem, który zapewnił sobie udział w rozgrywkach ekstraklasy piłkarskiej sezonu 2003/2004.