Sycylia i Tyrol przystankami Niemców do RPA

W kraju broniących tytułu mistrza świata Włochów chce trener niemieckich piłkarzy Joachim Loew szlifować formę swoich podopiecznych przed wylotem na mundial do RPA. Najpierw powołana przez niego kadra odwiedzi Sycylię, a potem uda się do Eppan w Południowym Tyrolu.

Tydzień (14-21 maja) na włoskiej wyspie ma służyć bardziej regeneracji, a nie treningowi. Prawdziwe przygotowania rozpoczną się na obozie zaplanowanym od 21 maja do 2 czerwca w górach.

Reklama

Trzy ostatnie mecze kontrolne Niemcy zagrają 13 maja w Akwizgranie z Maltą, 29 maja w Budapeszcie z Węgrami i na trzy dni przed wylotem do Kapsztadu - 3 czerwca we Frankfurcie z Bośnią i Hercegowiną.

"Cieszy mnie, że wszystko udało się tak ułożyć, jak sobie założyliśmy. Przygotowania będą przebiegać optymalnie" - zapewnił Loew.

Na Sycylię piłkarze będą mogli ze sobą zabrać swoje rodziny, w Eppan zawodnicy mają się już skupić wyłącznie na treningu.

6 czerwca reprezentacja Niemiec uda się do RPA, gdzie zamieszka w luksusowym hotelu Velmore na przedmieściach Pretorii. W grupie D brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata zmierzą się z Australią, Serbią i Ghaną.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: uda | Joachim Loew | Tyrol | Sycylia | RPA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje