Superpuchar Europy dla AC Milan

Triumfator Ligi Mistrzów, AC Milan zdobył piłkarski Superpuchar Europy. "Rossoneri" pokonali na stadionie Luisa II w Monako triumfatorów tegorocznej edycji Pucharu UEFA, zespół FC Porto 1:0.

Zwycięskiego gola dla podopiecznych Carlo Ancelottiego zdobył w 10. minucie meczu Andrij Szewczenko.

18 tysięcy widzów na Stade Luis II w Monako oglądało wyrównane spotkanie. Jego losy rozstrzygnęły się już w 10. minucie, kiedy to znakomicie w pole karne dośrodkował Rui Costa, a Andrij Szewczenko silnym strzałem głową pokonał bramkarza mistrzów Portugalii.

Piłkarze FC Porto mieli kilka okazji do wyrównania, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali kolejno Maniche, Derlei oraz Alejniczew. Bliżej zdobycia drugiego gola był Milan, jednak Rui Costa, po ładnej indywidualnej akcji w polu karnym rywali, przeniósł piłkę nad poprzeczką Victora Bai.

AC Milan - FC Porto 1:0 (1:0)

Bramka: Andrij Szewczenko (10).

Dowiedz się więcej na temat: Monako | fc porto | Porto | superpuchar | superpuchar europy | AC Milan | milan