Sporo absencji w ekipie mistrzów świata

Mistrzowie świata rozpoczną przygotowania do startu w EURO 2000 od jutrzejszego towarzyskiego meczu z Polakami. Na razie jednak selekcjoner Roger Lemerre myśli bardziej nie o meczu, a zawodnikach, których nie będzie mógł w tej konfrontacji sprawdzić.

Na pewno nie zagrają piłkarze Monaco - Sabri Lamouchi i Ludovic Giuly, a także Thierry Henri z Arsenalu, Florian Maurice z OM i Christophe Dugarry z Bordeaux. Mocno to komplikuje trenowi Lemerre kwestię zestawienia składu reprezentacyjnego ataku. - Nie zapominam o takich piłkarzach jak Dugarry czy Niclas Anelka. Jednak na ten czas to najlepszy skład jaki udało mi się skompletować - wyjaśnił nieobecność niektórych piłkarzy francuski selekcjoner. Mimo to musiał usłyszeć od Emmanuela Petita, że jego klubowy partner, Henry, jest bardzo rozczarowany brakiem powołania na mecz z Polakami. Trenera skrytykował także Robert Pires z OM, który nie otrzymał powołania także na wcześniejszy towarzyski mecz Francuzów z Chorwacją.

Reklama

Oczywiście francuska prasa przytacza wypowiedzi polskiego napastnika z Wolfsburga Andrzeja Juskowiaka, który także krytykuje selekcjonera Jerzego Engela za brak powołania na ten mecz. Juskowiak stwierdził, że dopóki Engel będzie trenerem kadry on w niej nie zagra. Później piłkarz wycofał się z tych słów, twierdząc że niektórzy dziennikarze nie lubią Engela i dlatego przekręcili jego słowa.

Zamiast niego w polskim ataku zagra Marcin Żewłakow z belgijskiego Excelsior, który w tamtejszej lidze zdobył już w tym sezonie 14 bramek. Obok niego zagra najprawdopodobniej Piotr Reiss z niemieckiego Duisburga.

Prawdopodobne składy obu zespołów według agencji AFP:

Francja: Fabien Barthez - Lilian Thuram, Laurent Blanc, Marcel Desailly, Bixente Lizarazu - Didier Deschamps, Emmanuel Petit, Zinedine Zidane, Youri Djorkaeff - Stephane Guivarc'h, Sylvain Wiltord.

Polska: Jerzy Dudek - Tomasz Klos, Tomas Wałdoch, Marcin Żewłakow, Jacek Zieliński - Tomasz Rząsa, Jacek Krzynówek, Piotr Świerczewski, Tomasz Iwan - Piotr Reiss, Paweł Kryszałowicz.

Sędziuje: Kyros Vassaras z Grecji.

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | selekcjoner | mecz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama