Smicer: Postawiłbym na Dudka

- Moim zdaniem Liverpool nie potrzebuje nowego bramkarza. Jurek jest w dobrym wieku, ma optymalna sprawność fizyczną i jeszcze kilka lat gry na wysokim poziomie. Gdyby to ode mnie zależało, postawiłbym na Dudka - powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" Vladimir Smicer.

- Rafael Benitez ma ogromną wiedzę na temat europejskiej piłki i potrafi ją wykorzystać, dobierając odpowiednią taktykę na poszczególne mecze. Dlatego tak świetnie radziliśmy sobie w Champions League - stwierdził Czech.

Reklama

- Hiszpan musi się jednak nadal uczyć specyfiki angielskiego futbolu, aby Liverpool osiągał sukcesy także w Premiership. Angielska ekstraklasa to zupełnie inny styl gry oraz inne wymagania. Rafa nie do końca to rozumiał, dlatego w lidze często graliśmy bardzo słabo - dodał Smicer, który przechodzi z Liverpoolu do francuskiego Bordeaux.

- To dobry klub, który szukał doświadczonego zawodnika. Mam 32 lata, za sobą kilka sezonów gry w najlepszych ligach świata, więc chcę pomóc Bordeaux osiągnąć lepszy rezultat niż w ostatnim roku - tłumaczył Smicer.

INTERIA.PL/Przegląd Sportowy
Dowiedz się więcej na temat: Dariusz Dudka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje