Skromna Chelsea, ManU na fali

Piłkarze Chelsea Londyn pokonali na Stamford Bridge Reading 1:0 (1:0) w meczu 24. kolejki angielskiej Premiership.

Gola na wagę trzech punktów zdobył w tym spotkaniu Michael Ballack w 32. minucie.

Pewne zwycięstwo odniósł Manchester United. "Czerwone Diabły" wygrały na Old Trafford z Portsmouth 2:0 (2:0). Bohaterem meczu był zdobywca obu goli Cristiano Ronaldo. Reprezentant Portugalii pierwszy raz pokonał Davida Jamesa w 10. minucie. Trzy minuty później bramkarz gości musiał po raz drugi wyjmować piłkę z siatki po strzale Ronaldo. Portugalczyk popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. W obecnym sezonie gwiazdor ManU ma już na swoim koncie 19 bramek i przewodzi klasyfikacji strzelców Premiership.

Tomasz Kuszczak poczynania swoich kolegów oglądał z ławki rezerwowych.

Nie znalazły potwierdzenia zapowiedzi menedżera Liverpoolu Rafaela Beniteza, że jego zespół rozpoczyna pościg za rywalami. "The Reds" znów zawiedli swoich fanów przegrywając na wyjeździe z West Ham United 0:1 (0:0). Liverpool stracił gola w ostatniej minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Mark Noble.