Serie A: Zwycięstwa faworytów na początek

Faworyci nie zawiedli w kolejce inaugurującej sezon włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Swoje mecze wygrały solidarnie jedenastki: Juventusu, Interu, Lazio oraz Romy.

Pierwsza seria spotkań zakończy się dopiero w poniedziałek, kiedy to AC Milan, który w piątek grał w Superpucharze Europy, zmierzy się na wyjeździe z Anconą.

Wielkie powody do radości mieli fani Juve zgromadzeni na Stadio delle Alpi. Mistrzowie Włoch w świetnym stylu pokonali na inaugurację Empoli 5:1.

W ekipie Marcello Lippiego łupem bramkowym podzielili się: Del Piero, Trezeguet (po dwa gole) oraz Di Vaio (karny). Worek z bramkami otworzył Del Piero, który w 16. minucie wykorzystał doskonałą asystę Zambrotty i głową pokonał Bucciego.

Wynik 1:0 dla Juve utrzymał się do przerwy, a po wznowieniu na murawie istnieli już tylko "bianconeri".

Prawie w równie imponującym stylu sezon rozpoczęli piłkarze Lazio. Podopieczni Roberto Maciniego wygrali na Stadio Olimpico z Lecce 4:1. Już po 36. minutach "biancocelesti" prowadzili 3:0 po trafieniach Albertinego, Corradiego i Fiore. Na początku drugiej części gola dla gości zdobył Konan, a wynik na 4:1 dla Lazio ustalił Oddo po dwójkowej akcji z Corradim.

Trzy punkty zdobył także inny zespół ze stolicy. Roma pokonała na wyjeździe Udinese 2:1, ale jej zwycięstwo przyszło znacznie trudniej. Do przerwy po golach Delvecchio i Kroldrupa był remis. W 70. minucie podopieczni Fabio Capello zadali decydujący cios - Montella dopełnił formalności po świetnej akcji Cassano i punkty pojechały nad Tybr.

Z grona faworytów najcięższą przeprawę miał Inter. Mediolańczycy grali na San Siro z Modeną i bardzo długo ich kibice przeżywali nerwowe chwile. Dopiero na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wprowadzony chwilę wcześniej Duńczyk Helveg (zmienił Emre) idealnie obsłużył Vieriego, który w sytuacji sam na sam pokonał świetnie spisującego się w tym meczu Ballottę. Już w doliczonym czasie gry gospodarze podwyższyli na 2:0, a autorem pięknego gola z wolnego był reprezentacyjny obrońca Materazzi.

Inter udanie rozpoczął więc sezon po raz trzeci z rzędu, czyli od początku kadencji na stanowisku szkoleniowca Hectora Cupera.