Serie A: Wysokie zwycięstwa Juve i Interu, Roma, Lazio i Milan remisują

Juventus Turyn oraz Inter Mediolan odniosły wysokie zwycięstwa na inaugurację nowego sezonu włoskie ekstraklasy piłkarskiej. Gorzej poszło innym kandydatom do najwyższych laurów. Lazio zaledwie zremisowało na własnym boisku z beniaminkiem Piacenzą, a Milan podzielił się punktami z Brescią.

Juventus w 1. kolejce pokonał nowego I-ligowca aż 4:0, a łupem bramkowym równo podzielili się David Trezeguet i Alex del Piero. Udanym więc okazał się powrót na Stadio delle Alpi trenera Marcello Lippiego.

Powody do zadowolenia z debiutu w Serie A może mieć także Hector Cuper. Jego Inter wygrał u siebie z Perugią 4:1. Dobrą formę z przedsezonowych spotkań potwierdził duet napastników Kallon-Vieri i to oni trafiali na San Siro do siatki gości.

Niespodziewanie punkty zgubiło rzymskie Lazio. Podopieczni Dino Zoffa zremisowali na Stadio Olimpico z Piacenzą 1:1. Wprawdzie gospodarze prowadzili po golu Lopeza w 48. minucie, ale kilkanaście minut później wyrównał Matuzalem.

Brescia z Markiem Koźmińskim w pierwszym składzie zdołała u siebie "ukraść" punkty Milanowi. Gospodarze prowadzili do przerwy nawet 2:0, a gole zdobył głową Tare po świetnych dośrodkowaniach z lewej strony naszego jedynaka w Serie A. W drugich 45 minutach gracze debiutującego na ławce ekipy z Mediolanu Terima zdołali uratować punkt. Polak przebywał na boisku przez 85 minut.

AS Roma rozpoczęła obronę tytułu od remisu w Veronie. Tuż przed przerwą gola do szatni strzelił dla gości Samuel. Solidnie grająca Verona wyrównała 15 minut przed końcem, kiedy to Oddo z ostrego kąta zaskoczył Pelizzolego.