Serie A: Wygrane Romy, Juve i Interu

AS Roma utrzymała się na prowadzeniu w tabeli włoskiej ekstraklasy piłkarskiej po zwycięstwie w 18. kolejce Serie A nad Veroną 3:2. W innych ciekawych meczach tej serii Juventus pokonał na wyjeździe Venezię 2:1, a Milan tylko zremisował na San Siro z Brescią 0:0.

Gol Batistuty w 90. minucie dał komplet punktów Romie w pojedynku na Stadio Olimpico z Veroną. Argentyńczyk w ogromnym zamieszaniu podbramkowym zdołał zmienić lot piłki po główce Emersona i skierować ją do siatki. By dać obraz dramaturgii spotkania wystarczy powiedzieć, że w po dwóch golach Rumuna Mutu (w 45. i 54. min) to goście prowadzili 2:0. Jednak najpierw Assuncao (56. min), a chwilę później Cassano doprowadzili do wyrównania. Dla podopiecznych Fabio Capello było to trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.

Serią trzech wygranych z rzędu może się także pochwalić Juve, który tym razem wygrało w Wenecji 2:1. Gol na wagę trzech punktów dla zespołu z Turynu zdobyl 16 minut przed końcem Iuliano, pakując do siatki piłkę w zamieszaniu podbramkowym.

Swoje kłopoty w meczach z defensywnie nastawionymi przeciwnikami potwierdził Milan. Ekipa Carlo Ancelottiego nie zdołała ani razu pokonać na własnym boisku Castelazziego i mecz z Brescią zakończył się bezbramkowym remisem. Goście przerwali serię dwóch ligowych porażek z rzędu.

Fiorentina i Bologna uratowały punkt w swoich wyjazdowych meczach w ostatniej minucie. Drużyna z Florencji zdołała wyrównać stan meczu z Chievo na 2:2 dzięki główce Adriano, młodego Brazylijczyka pozyskanego w mijającym tygodniu z Interu. Rewelacyjne Chievo kończyło mecz w "10", bowiem w 71. minucie Z boiska za dwie żółte kartki usunięty został Corini. W liczebnym osłabieniu kończyły także mecz jedenastki z Bergamo i Bolonii. Grająca na własnym boisku Atalanta prowadziła w 23. minucie po golach Doniego (karny) i Beretty już 2:0, ale jeszcze przed przerwą kontaktowe trafienie zaliczył Olive. Goście od 7. minuty grali w "10" po czerwonej kartce dla Castelliniego. Sześć minut przed końcem siły się wyrównały, bowiem drugą żółtą kartkę ujrzał Beretta. W ostatnich sekundach wyrównał się także stan meczu, a na listę strzelców w zespole z Bolonii wpisał się Brioschi.

Pozycję wicelidera ze stratą punktu do Romy zajmuje Inter. Mediolańczycy wygrali na ciężkim terenie w Perugii 2:0 po golach Vieriego i Recoby. Niewiele brakowało a spotkanie nie doszłoby do skutku, gdyż nad Stadio Renato Curi unosiła się gęsta mgła. Ostatecznie jednak po konsultacjach arbitra Fariny z kapitanami obu drużyn mecz rozpoczął się z 15 minutowym opóźnieniem.