Serie A: Wygrana Interu, Parma walczy o LM

Najgroźniejszy rywal Juventusu do scudetto nie zamierza się poddawać. Inter pewnie pokonał u siebie Como 4:0 i 25 kolejkach Serie A traci do prowadzącej ekipy z Turynu 3 punkty.

Aspiracje do rywalizacji o miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów zgłosiła Parma, która wygrała na wyjeździe z Chievo 4:0.

Na San Siro Inter bez problemów poradził sobie z Como, które już chyba pogodziło się z degradacją. Worek z bramkami otworzył w 14. minucie Batistuta, a niespełna 10 minut później na 2:0 podwyższył Di Biagio. Między 27. a 30 minutą sędziujący to spotkanie pan De Santis dwukrotnie dyktował rzuty karne, ale ani Amoruso (świetna interwencja Toldo) ani Vieri (strzał obok bramki) nie potrafili wykorzystać tych świetnych okazji. Po przerwie Vieri zrehabilitował się za ten błąd i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, pieczętując wygraną nerazzurri.

Szansę na walkę o 4. miejsce w tabeli ma po niedzielnych meczach Parma. Rywal Wisły z Pucharu UEFA pokonał na wyjeździe Chievo 4:0 i zbliżył się do rywala z Werony na dystans 2 punktów. Łupem bramkowym w zespole gości podzielili się Mutu, Nakata, Lamouchi oraz Gilardino. Prowadzący to spotkanie sędzia Bolognino dwukrotnie wyciągał czerwone kartki. Pierwszą ujrzał w 55. minucie gracz gospodarzy Lanna (brutalny faul na Nakacie), a drugą w 77. minucie Mutu (drugi żółty kartonik).

Porażkę, która może mieć bardzo poważne konsekwencje, poniosła Atalanta, ulegając na wyjeździe Piacenzy 0:2. Zespół z Bergamo zajmuje 4. od końca pozycję w tabeli i ma jeden punkt straty do "bezpiecznej" Regginy. Piacenza, dla której gole zdobyli Hubner i De Cesare, traci do Atalanty sześć "oczek" i jej szanse na utrzymanie są bardzo niewielkie.