Serie A: Wielki Ronaldo uratował Inter

Dwa gole Ronaldo w końcówce meczu zdecydowały o wygranej Interu z Brescią 2:1 i sprawiły, że mediolańczycy utrzymali prowadzenie w tabeli włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Podopieczni Hectora Cupera mają dwa punkty przewagi nad Romą i trzy nad Juve. Roma wygrała w 31. kolejce z Parmą 3:1, a Juventus pokonał AC Milan 1:0.

Kiedy na 11. minut przed końcem meczu na San Siro Brescia prowadziła 1:0 wydawało się, że druga z rzędu porażka Interu stanie się faktem. Inter grał źle, a na dodatek w 30. minucie sędzia podyktował karnego dla gości po faulu Materazziego na Bonerze, a skutecznym wykonawcą był Guardiola. Gospodarze próbowali atakować, ale Brescia niesłychanie groźnie kontratakowała. W 79. minucie Toldo cudem obronił dośrodkowanie Bachiniego, po którym piłka odbiła się od jednego z zawodników i zmieniła tor lotu. Chwilę później był już jednak remis. Fatalny błąd wykorzystał Ronaldo, trafiając do siatki. Chwilę później wracający do wielkiej formy Brazylijczyk podwyższył na 2:1. Emre minął przed polem karnym jednego z rywali i podał do Ronaldo, który z pierwszej piłki huknął nie do obrony.

Pewne zwycięstwo odniosła Roma. Drużyna Fabio Capello pokonała Romę, już po 40 minutach prowadząc 2:0 po golach Delvecchio i Cassano. Wprawdzie jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył do gości Lamouchi, ale tuż po wznowieniu główka Samuela ustaliła wynik. Kibice zgromadzeni na Stadio Olimpico śledzili z napięciem jak radzi sobie Inter i ogromny szokiem była dla nich informacja o golach Ronaldo. W spotkaniu kontuzję głowy odniósł Batistuta. Argentyńczyk po starciu w polu karnym z Cannavaro musiał opuścić plac gry.

Dystansu do czołówki nie traci także Juve. Zespół z Turynu wygrał z Milanem, w meczu który równie dobrze mógł się skończyć bezbramkowym wynikiem. Jedyny gol meczu padł po wolnym wykonywanym przez Del Piero. Piłkę po strzale reprezentanta Włoch odbił Chamot i ta wpadła do siatki gości. Milan, który tylo rzadko był w stanie poważnie zagrozić bramce Juve, nie stracił jednak szansy na 4. miejsce premiowane udziałem w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Na 4. pozycję awansowało Chievo po wyjazdowej wygranej nad Lecce 3:2, a zajmująca do tej pory tę lokatę Bologna, niespodziewanie uległa u siebie Piacenzy 1:2.