Serie A: Wciąż bez mistrza

Na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek włoskiej ekstraklasy wciąż nie znamy zdobywcy tytułu. Roma zremisowała swoje wyjazdowe spotkanie z Napoli 2:2, a jej rywale do scudetto wygrali. Juventus pokonał na wyjeździe Vicenzę 3:0, natomiast Lazio wygrało w takich samych rozmiarach z Fiorentiną.

Podopieczni Fabbio Capello mają więc dwa punkty przewagi nad drużyną z Turynu i trzy nad lokalnym rywalem i o wszystkim zadecydują spotkania 34. kolejki.

Roma była bliska zapewnienia sobie tytułu już w Neapolu. Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry prowadziła 2:1. Jednak chwilę później gol Pecchii wstrzymał koronację, dając także nadzieję gospodarzom na przedłużenie ligowego bytu. W 38. minucie prowadzenie dla Napoli zdobył Amoruso, tuż przed przerwą wyrównał Batistuta, a prowadzenie rzymianom po przerwie Totti.

Roma w ostatniej kolejce zmierzy się na Stadio Olimpico z Parmą i musi wygrać, by zapewnić sobie scudetto. Na potknięcie giallorossi czeka przede wszystkim Juventus, który po golu Del Piero i dwóch trafieniach Trezeguet pewnie pokonał walczącą o utrzymanie Vicenzę. Turyńczycy podejmują w ostatniej kolejce Atalantę. Cięższe zadanie czeka Lazio. Podopieczni Dino Zoffa jadą do Lecce, gdzie czeka ich ciężka batalia z broniącymi się przed spadkiem gospodarzami.

W przypadku równej ilości punktów o tytule decyduje dodatkowy mecz.

Największą niespodzianką było zwycięstwo Verony w Parmie. Verona jest jedyną drużyną walczącą o utrzymanie, która zdołała zdobyć w tej kolejce komplet punktów.