Serie A: Tytuł dla Juve, łzy Ronaldo

Dwa lata temu Juventus stracił w dramatycznych okolicznościach scudetto w ostatniej kolejce na rzecz Lazio. Tym razem to właśnie dzięki drużynie z Rzymu podopieczni Marcello Lippiego sięgnęli po raz 26. po tytuł mistrzowski.

Lazio pokonało na Stadio Olimpico Inter 4:2, a Juventus wygrał z Udinese 2:0. Trzeci kandydat do tytułu Roma pokonała Torino 1:0 i zajęła drugą lokatę w tabeli, wyprzedzając Inter.

Inter w meczu z Lazio dwukrotnie obejmował prowadzenie w I części, ale za każdym razem tracił gola po fatalnych błędach defensywy. Na trafienia Vieriego i Di Biagio bramkami odpowiedział Poborsky (drugi jego gol padł po koszmarnym błędzie Gresko). W drugiej połowie mediolańczycy wyszli na boisko zupełnie bez wiary, oddali całkowicie pole i praktycznie ani razu nie zagrozili bramce Pezruzziego. Lazio, wcale nie grające dobrze, zdobyło jeszcze dwa gole za sprawą Simeone i Inzaghiego. Symbolem graczy Interu, którzy chyba nie wytrzymali psychiczne, był Ronaldo płaczący na ławce rezerwowych po zejściu z boiska w 77. minucie.

Juventus już po 11 minutach i trafieniach Trezeguet i De Piero prowadził w Udine 2:0 i czekał tylko na wiadomości z Rzymu, które okazało się wspaniałe. Lippi zdobył więc swój czwarty tytuł z Juventusem, osiągnięcie, którego nie sposób nie docenić.

Gol Cassano w 67. minucie dał Romie zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Torino i pozwolił wyprzedzić w tabeli Inter. Tytuł wicemistrzowski ma znaczenie o tyle, iż pozwala grać w Lidze Mistrzów bez kwalifikacji. Przejść przez nie będzie musiał Milan, ale w odróżnieniu od Interu jest to na pewno sukces rossoneri. Milan wygrał z Lecce 3:0, ratując w ten sposób sezon. Łupem bramkowym podzielili się Kaładze, Ambrosini i Szewczenko.

W Pucharze UEFA wystąpią Chievo i Lazio, a do Serie B spadnie, obok zdegradowanych wcześniej Venezii, Fiorentiny i Lecce, także Verona, która w meczu o wszystko uległa Piacenzy 0:3.

Zobacz wyniki 34. kolejki

Dowiedz się więcej na temat: Lazio Rzym | Łzy | Serie A | Juventus | inter | Cristiano Ronaldo