Serie A: Roma lepsza w derby, remis Juve z Interem

AS Roma wygrała w 117. derby stolicy z Lazio 2:0, a Juverntus zremisował u siebie z Interem 0:0 w najciekawiej zapowiadających się meczach 9. kolejkę włoskiej ekstraklasy. Liderem Serie A pozostało Chievo po zwycięstwie 3:0 nad Torino.

Prowadzenie w spotkaniu na Stadio Olimpico Roma objęła po trafieniu Delvecchio, który po piękny 60-metrowym podaniu od Emersona ograł Nestę i w sytuacji sam na sam nie dał szans Peruzziemu.

Lazio miało świetną sytuację do wyrównania, ale będący w dobrej sytuacji 10 metrów przed bramką Crespo trafił wprost w golkipera Romy. Wynik meczu ustalił strzałem głową Totti, który w doliczonym czasie gry wykorzystał świetną centrę z lewej strony Limy.

Na Stadio delle Alpi obie drużyny skutecznie potrafiły bronić dostępu do własnej bramki. Inter zagrał bardzo defensywnie i udało mu się wywieźć cenny punkt. Juventus najbliżej zdobycia gola był przed przerwą, a w najlepszą do tego okazję miał Zambrotta, który po rzucie rożnym trafił w poprzeczkę. Arbiter tego spotkania Braschi pokazał pięć żółtych kartek, w tym cztery dla Interu, który po tym pojedynku zachował dwa punkty przewagi nad bianconeri.

Trafienia Marazziny, Manfrediniego i Eriberto pozwoliły Chievo na umocnienie się na pozycji lidera. Benaminek z Verony pewnie wygrał na własnym boisku z Torino i aż o 4 punkty wyprzedza w tabeli Romę, Inter i Milan, który zmarnował szansę na objęcie pozycji lidera, remisując na San Siro z Bologną 0:0. W tym pojedynku po starciu z obrońcą Szewczenko doznał złamania nosa.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie odniosła Fiorentina. Podopieczni Roberto Manciniego wygrali w Udine 2:1, bramkę dającą 3 punkty strzelając na 5 minut przed końcem za sprawą Baronio.