Serie A: Roma goni, Inter wygrywa

AS Roma pokonała u siebie Regginę 2:0 w najważniejszym dla układu czołówki tabeli, niedzielnym meczu 8. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Ekipa ze stolicy zajmuje w tabeli 3. miejsce i dzięki wygranej zmniejszyła do dwóch "oczek" stratę do prowadzących Juve oraz Milanu.

Roma miała, jak się wydawało, łatwe zadanie w meczu z Regginą. Okazało się jednak, iż mimo olbrzymiej przewagi, kibice na Stadio Olimpico zobaczyli tylko dwa gole.

W 18. minucie Montella dostał dobre podanie od Dacourta i w sytuacji sam na sam nie dał szans Belardiemu. Wynik na 9 minut przed końcem ustalił Carew, który wykorzystał świetną asystę De Rossiego, minął Giacchettę oraz Sottila i wpakował piłkę do siatki.

Aż pięć goli oglądali kibice w Brescii, gdzie miejscowy zespół uległ Parmie 2:3. Gospodarze dwukrotnie w tym meczu prowadzili, ale ostatecznie zeszli z boiska pokonani. Decydującego gola dla Parmy uzyskał w 70. minucie Gilardino - po jego strzale głową piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

Niespodziewane zwycięstwo w Bolonii zanotowała Sampdoria. Goście wygrali 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył na stadionie Dall'Ara Doni w 33. minucie gry.

Serię pięciu meczów bez zwycięstwa przerwał w końcu Inter. Mediolańczycy wygrali na gorącym terenie w Weronie z Chievo 2:0. Bardzo ważna dla losów meczu była sytuacja z 35. minuty, kiedy to za brzydki faul na Vierim usunięty z boiska został golkiper gospodarze Marchegiani. Do bramki wszedł Frezzolini, ale drużyna została osłabiona w polu.

"Nerazzurri" wykorzystali osłabienie gości między 64. a 66. minutą. Najpierw Recoba obsłużył Vieriego, a ten głową - w swoim stylu - wpakował piłkę do siatki. Chwilę później sytuacja się odwróciła i to Vieri asystował przy golu Recoby (strzał z woleja).

Dla Interu, który awansował na 6. miejsce, było to pierwsze zwycięstwo pod wodzą Alberto Zaccheroniego, który dwa tygodnie temu zastąpił na stanowisku Hectora Cupera.