Serie A: Remis Lazio z Interem

3:0 nie wystarczyło. Właśnie w takich rozmiarach Lazio prowadziło na Stadio Olimpico z Interem, by ostatecznie zremisować 3:3 w meczu na szczycie 13. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

W innym ważny dla układu tabeli spotkaniu AC Milan pokonał na San Siro Romę po golu Pippo Inzaghiego.

Podopieczni Manciniego zaskoczyli Inter i już po 36 minutach wygrywali 3:0. Strzelcem wszystkich goli był Claudio Lopez. Argentyńczyk najpierw skutecznie wykonał rzut karny podyktowany za rękę Almeydy, później wykorzystał nieudaną pułapkę ofsajdową, wreszcie pokonał Toldo po fatalnej starcie Pasquale. Tuż po stracie trzeciego gola Inter odpowiedział skuteczną akcją - Crespo strzelił w słupek, ale piłka trafiła w głowę próbującego ratować sytuację Couto i wpadła do siatki.

W drugiej połowie bohaterem meczu stał się Emre. W 67. minucie Turek zobaczył wychodzącego z bramki Peruzziego i pięknym lobem zdobył kontaktowego gola. Nie był to koniec popisu Emre, który dziewięć minut później również zza pola karnego celnie uderzył w lewy róg bramki gospodarzy.

Na San Siro Pippo Inzaghi uzyskał bramkę w 75. minucie, dając Milanowi wygraną nad AS Roma 1:0. Dla ekipy ze stolicy był to piąty ligowy mecz bez zwycięstwa.