Serie A: Remis Juve w Rzymie

Juventus Turyn bezbramkowo zremisował na Stadio Olimpico z Lazio Rzym w najciekawszym meczu 31. kolejki włoskiej serie A. Bianconeri na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mają osiem punktów przewagi nad Interem i tylko katastrofa może pozbawić ich 27. w historii scudetto.

Nerrazzuri tylko zremisowali w Bergamo z walczącą o utrzymanie Atalantą 1:1. Po dzisiejszych spotkaniach do Serie B zdegradowane zostały Como i AC Torino.

Prowadzenie dla Podopiecznych Hectora Raula Cupera uzyskał w 10. minucie Nigeryjczyk Obafemi Martins, ale w drugiej połowie do wyrównania doprowadził Gautieri, przekreślając chyba tym samym iluzoryczne już szansę piłkarzy Interu na pierwsze od 14 lat mistrzostwo.

Porażki Como 0:2 na San Siro z AC Milan oraz AC Torino 0:1 na własnym stadionie z Udinese oznaczają dla tych zespołów degradację do Serie B. W beznadziejnej sytuacji znalazła się również Piacenza, która mimo iż prowadziła 1:0, ostatecznie uległa w Veronie 1:3 Chievo. Losy tego spotkania odwrócił Ivone De Francheschi, który w odstępie trzech minut dwukrotnie skierował piłkę do siatki Piacenzy. Trzeciego gola dorzucił Serb Bjelanovic i piłkarze Chievo mogą być już pewni startu w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

Trwa korespondecyjny pojedynek o utrzymanie między Atalanta Bergamo a Regginą. Piłkarze z południa Włoch przegrali na własnym stadionie 2:3 z Romą i pozwoliło to drużynie z Bergamo po remisie 1:1 z Interem zrównać się punktami z zespołem z Reggio di Calabria. Decydujące dla tych ekip będą więc trzy ostatnie kolejki.