Serie A: Przerwana passa Lazio

W sobotni wieczór rozegrano dwa mecze ligi włoskiej. Do niespodzianki doszło w Brescii, gdzie gospodarze podejmowali Lazio Rzym. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Tym samym przerwana została seria wyjazdowych zwycięstw rzymian, którzy do tej pory wygrali wszystkie siedem meczów rozgrywanych na obcych boiskach. Mecz był słabym widowiskiem, obie drużyny nie stworzyły zbyt wielku okazji strzeleckich.

W innym spotkaniu Empoli na własnym boisku szczęśliwe zremisowało z słabym Torino 1:1. Mimo przewagi gospodarzy bliżej zwycięstwa byli goście, którzy w 69. minucie nie wykorzystali rzutu karnego. Mimo tego wydawało się, że 3 punkty pojadą do Turynu, gdyż w 90. minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę do własnej bramki skierował obrońca gospodarzy Cribari. Dwie minuty później, już w doliczonym czasie gry, wyrównać zdołał Rocchi i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.