Serie A: Milan wygrał z Juve

Do 5 punktów zmniejszył swoją stratę do Juventusu AC Milan. Mediolańczycy wygrali w sobotnim meczu 26. kolejki Serie A z bianconeri 2:1.

Milan dzięki temu zwycięstwu umocnił się na 3. pozycji w tabeli, a podopieczni Lippiego mogą w niedzielę stracić pozycję samodzielnego lidera. Stanie się tak jeśli Inter wygra w Udine.

W ciągu pierwszych 10 minut widzowie na Stadio Giuseppe Meazza zobaczyli dwa gole. Najpierw prowadzenie dla rossoneri zdobył Szewczenko, a wyrównał uderzeniem z wolnego znajdujący się ostatnio w wielkiej formie Nedved.

W 25. minucie Milan zadał, jak się później okazało, decydujący cios. Wielkim strzeleckim nosem "nosem" popisał się Inzaghi, który mimo asysty obrońcy w trudnej sytuacji przyjął piłkę w polu karnym i zdołał ją trącić. Futbolówka między nogami wychodzącego Buffona wpadła do siatki.

Po przerwie Juventus przejął inicjatywę, ale na drodze do wyrównania stanął turyńczykom świetnie dysponowany Dida. Brazylijski bramkarz Milanu we wspaniałym stylu obrobił strzały Zalayety (w 54. minucie) i Nedveda (80. min), który pięknym strzałem głową z 15 m zmusił go do pięknej parady.

W innym sobotnim pojedynku Modena wygrała u siebie z Regginą 2:1 w meczu drużyn walczących o utrzymanie. Wszystkie bramki w tym meczu padły w ostatnich 30. minutach. Gole dla gospodarzy uzyskali Balestri oraz Sculli, a honorowego gola dla gości już w doliczonym czasie gry zdobył Savoldi.

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Serie A | milan