Serie A: Milan obnażył Inter

256. derby Mediolanu były jednostronnym widowiskiem. Milan łatwo pokonał Inter 3:1 w meczu, który miał być szlagierem 5. kolejki Serie A.

Na San Siro wszystko układało się po myśli triumfatorów Ligi Mistrzów poprzedniego sezonu. Katastrofalnie grał as Interu Christian Vieri, za to wyśmienicie trio Milanu: Szewczenko, Gattuso, Kaka. Prowadzenie Milan zdobył w 39. minucie, kiedy to rykoszet Inzaghiego, po rzucie wolnym wykonywanym przez Pirlo, zmylił Toldo i piłka wpadła do siatki.

Zaledwie 29 sekund po przerwie kibice "Rossoneri" po raz drugi wznieśli ręce z radości. Koronkową akcję zainicjował Szewczenko; Ukrainiec odegrał w polu karnym piłkę do Gattuso, ten zakręcił dwoma obrońcami Interu i lekko dośrodkował wprost na głowę Kaki i Brazylijczyk zdobył dla Milanu drugiego gola. Bezradnych piłkarzy Interu dobił w 77. minucie Szewczenko, który wspólnie z Cafu ośmieszyli wręcz defensywę rywali w ich polu karnym.

Minutę później honorowego gola dla "Nerazzuri" zdobył, pięknym strzałem w okienko, "tylko" rezerwowy w tym spotkaniu Obafemi Martins, ale bramka ta zapewne nie osłodzi fanom Interu kolejnej porażki z lokalnym rywalem.

W innych ciekawych spotkaniach AS Roma zremisowała bezbramkowo w Sienie, a Juventus pokonał w Turynie Bolognę 2:1. "Bianconeri" zostali w ten sposób nowym liderem tabeli.

Minimalne, ale cenne zwycięstwa zanotowały inne zespoły z czołówki. Parma, po golu niezawodnego Adriano, pokonała na Ennio Tardini Sampdorię 1:0, natomiast Lazio, dzięki trafieniu Serba Mihajlovica wygrało w Rzymie z Chievo Verona również 1:0.

Na Stadio delle Alpi w Turynie, Juventus wykorzystał potknięcie Romy w Sienie i po zwycięstwie nad Bologną 2:1, podopieczni Marcelo Lippiego objęli przodownictwo w tabeli. Bologna nigdy nie była łatwym rywalem dla 28-krotnych mistrzów Włoch i to ponownie się potwierdziło.

Co prawda prowadzenie dla Juventusu w 23. minucie zdobył Iuliano, ale już dwie minuty później wyrównał strzałem z rzutu karnego "Peppe" Signori. "Bianconeri" trzy punkty zawdzięczają Trezeguet, który dziesięć minut przed końcem spotkania wykorzystał "jedenastkę".