Serie A: Kłopoty Romy, zwycięstwo Juventusu

AS Roma dzięki remisowi 2:2 na Artemio Franchi z Fiorentiną z 44 punktami na koncie utrzymała przodownictwo w Serie A po 21. kolejce spotkań. Walka podopiecznych Fabio Capello o choćby punkt z outsiderem z Florencji nie była jednak łatwa. Już w pierwszych 19 minutach gry Antonioli dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki.

Najpierw bramkarza lidera z Rzymu pokonał Morfeo, chwilę później Adriano. 9 minut po przerwie bramkę kontaktową zdobył Cassano, a kwadrans przed ostatnim gwizdkiem arbitra wyrównał Emerson.

Ze straty punktowej lidera skrzętnie skorzystał Juventus Turyn. Piłkarze "Starej Damy" odprawili ze Stadio Delle Alpi z bagażem trzech bramek Lecce i tracą do ekipy ze stolicy już tylko "oczko". Konto bramkowe otworzył w 14. minucie Conte, na 2:0 podwyższył Trezeguet, a kropkę nad i postawił pewnie egzekwując rzut karny Del Piero.

43 punkty uzbierali również piłkarze Interu Mediolan. Nerazzurri nie potrafili wczoraj zdobyć bramki na San Siro i tylko zremisowali bezbramkowo z Torino.

Marsz w górę tabeli kontynuuje Parma, która w wyjazdowej potyczce nie dała żadnych szans Brescii z Markiem Koźmińskim w składzie, ogrywając gospodarzy aż 1:4.

W meczu na szczycie Lazio Rzym zremisowało na Stadio Olimpico z AC Milan 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 21. minucie po pięknym strzale z dystansu Stankovica. Milan przez większą część spotkania grał słabo, ale zdołał wyrównać. W 90. minucie po strzale głową Kaladze, piłkę z bramki musiał wyjmować Peruzzi.