Serie A: Juve wygrało dzięki Francuzom, porażka Lazio

Koledzy z reprezentacji Francji David Trezeguet i Zinedine Zidane zdobyli gole dające Juventusowi zwycięstwo 2:1 na Veroną w spotkaniu 8. kolejki włoskiej ekstraklasy. Tymczasem Lazio uległo na wyjeździe Parmie 0:2. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył były gracz rzymian Sergio Conceicao w już w 10. minucie gry. Po tej porażce obrońcy tytułu mistrza Włoch spadli na 8. lokatę.

Prowadzenie w tabeli zachowała Roma, która po zaciętym pojedynku zwyciężyła na Stadio Olimpico Fiorentinę. Swojego niedawnego pracowdawcę pogrążył Gabriel Batistuta, zdobywając pięknym strzałem z woleja gola na wagę 3 punktów.

Drużyna Marka Koźmińskiego Brescia pokonała na wyjeździe Regginę 3:0 w meczu o sześć punktów. Dla ekipy z Reggio Calabria była to siódma porażka z rzędu. Wydarzenia na boisku zostały przyćmione przez zachowanie miejscowych kibiców. Fani niszczyli siedzenia na trybunach, a plastikowe części z nich rzucali na murawę. Sędzia Pierluigi Collina był więc zmuszony przerwać to spotkanie w 84. minucie. Wynik musi być zatwierdzony przez Lega Calcio.