Serie A: Juve i Milan zwyciężają

Juventus pokonał u siebie Brescia Calcio 2:0, a AC Milan wygrał w Genui z tamtejszą Sampdorią 3:0 w najciekawszych meczach 7. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

W tabeli z 19 punktami na koncie prowadzą właśnie Milan i Juve. Cztery punkty do tej dwójki traci AS Roma, która w wieczornym meczu zremisowała na San Siro z Interem 0:0.

Juventus zwycięstwo z Brescią zapewnił sobie w pierwszej połowie. Już w 6. minucie Nedved popisał się pięknym strzałem z woleja z obrotu, nie dając szans Saji. Gol był niejako karą dla gości za zmarnowaną chwilę wcześniej jedenastkę podyktowaną po faulu Ferrary na Caraccio. Strzał Baggio z karnego obronił Buffon.

Tuż przed przerwą "bianconeri" zdobyli drugiego gola, jak się później okazało ustalając wynik meczu na 2:0. Camoranesi minął Martineza i zacentrował w pole karne , gdzie głową celnie uderzył Trezeguet.

Szewczenko zdobył dwa gole, a Tomasson dodał jedno trafienie w wygranym przez AC Milan wyjazdowym meczu z Sampdorią 3:0. Mediolańczycy wygrali zasłużenie, ani na moment nie będąc zagrożeni. Szczególnej urody była akcja z 59. minuty, która przyniosła drugiego gola - wszystkie podania z pierwszej piłki, łącznie z ostatnim Serginho. Formalności dopełnił Szewczenko.

Trzy punkty zdobyło także Lazio, które dzięki bramce Corradiego w doliczonym czasie gry pokonało FC Bologna 2:1. Wszystkie gole na Stadio Olimpico zdobyli gospodarze i padły one w samej końcówce. W 83. minucie prowadzenie dla rzymian zdobył Simone Inzaghi, a chwilę później samobójczym strzałem głową wyrównał Dabo. W 93. minucie Lopez pięknie dośrodkował, a Corradi także głową z bliska wpakował piłkę do siatki.