Serie A: Inter wciąż wygrywa

Wielką efektywność we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej prezentuje mediolański Inter. Podopieczni Hectora Cupera w 7. kolejce pokonali na wyjeździe Como 2:0 i z dorobkiem 19 punktów na koncie pewnie prowadzą w tabeli.

Mediolańczycy oba gole zdobyli między 57. a 64. minutą gry. Najpierw podanie Conceicao wykorzystał Vieri, a niedługo potem piękny strzałem z obrotu popisal się Recoba.

Trzy punkty starty do swojego lokalnego rywala ma AC Milan, który wygrał na San Siro z Regginą 2:0. W 20. minucie instynktem strzeleckim (który to już raz w tym sezonie) popisał się Inzaghi, dobijając piłkę do siatki po strzale Rivaldo. Chwilę wcześniej z boiska usunięty został Vargas za brutalny faul, którego ofiarą padł Rui Costa. Wynik spotkania ustalił w 64. minucie Rivaldo.

Niesłychanie zacięty mecz oglądali widzowie na Stadio Olimpico, gdzie Roma zremisowała z Perugią 2:2, choć do przerwy to goście prowadzili 2:0. W 38. minucie Antonioli faulował szarżującego Miccoliego i poza rzutem karnym, pan Trentalange, usunął z boiska bramkarza Romy. Jedenastkę wykorzystał Ze Maria, choć rezerwowy golkiper Pelizzoli (wszedł za Montellę) wyczuł intencję strzelca. Tuż przed przerwą było już 2:0 dla gości - Miccoli wykorzystał złe podanie do tyłu Limy i wpisał się na listę strzelców. Wynik odwrócony został w ciągu 4 minut II połowy. W 64. minucie kontaktowego gola zdobył Panucci, a wyrownał chwilę potem Totti.

Porażki doznała Parma. Rywal krakowskiej Wisły w Pucharze UEFA niespodziewanie przegrał na własnym stadionie z Chievo 0:1. Jedyną bramkę zdobył tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Pellisier.