Serie A: Inter, Roma i Juve wygrywają

Inter, Roma i Juventus zdobył komplet punktów w 33. i przedostatniej kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W czołówce tabeli został więc zachowany status quo. Inter prowadzi, o punkt przed Juve i o dwa "oczka" przed Romą.

W ostatniej kolejce najcięższe zadanie czeka Mediolańczyków, którzy zagrają w Rzymie z Lazio. Juve jedzie ma mecz do Udine, a Roma spotka się na wyjeździe z Torino.

Inter aż do 71. minuty toczył na San Siro wyrównany pojedynek z Piacenzą. Wprawdzie Cordoba już w 7. minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, ale w 9 minut przed przerwą wyrównał Matuzalem po doskonałym podaniu Hubnera. Podopieczni Hectora Cupera ciągle atakowali, ale przełomowy moment meczu nastąpił dopiero 20 minut przed jego zakończeniem. Rzut wolny wykonywał Recoba, a gracz goście Sommese zbyt wcześnie wyskoczył z muru za co spotkała go zasłużona kartka w postaci żółtej kartki. Jednak było to drugie upomnienie i zawodnik musiał opuścić boisko. Po raz drugi uderzający z wolnego Recoba strzelił fantastycznie z 24 metrów i Orlandoni musiał skapitulować.

Chwilę później w polu karnym Interu faulowany był Gautieri i gościom należał się rzut karny oraz druga żółta kartka dla Gresko. Ten incydent wprowadził na murawę sporo nerwowości szczególnie w szeregach gości. Temperatura jeszcze wzrosła, kiedy w 80. minucie z wolnego na 3:1 podwyższył Ronaldo. Nerwów na wodzy nie zdołał utrzymać Matuzalem i pan Borriello pokazał drugą w tym meczu czerwoną kartkę.

Roma i Juventus wygrały swoje mecze bardziej przekonująco, pokonując odpowiednio Chievo i Brescię w stosunku 5:0. Na Stadio delle Alpi trzy gole dla bianconeri zdobył Trezeguet a dwie dodał Del Piero. Juve wydaje się mieć najłatwiejszego rywala w ostatniej kolejce (Udinese) i największe szanse na scudetto.