Serie A: Inter na czele, porażki Milanu i Juve

Inter Mediolan po zwycięstwie na San Siro z Bologną został samodzielnym liderem po 5. kolejkach piłkarskiej ekstraklasy we Włoszech. Swoje mecze przegrały bowiem Milan i Juventus - drużyny, które przed tą serią rozgrywek prowadziły w tabeli wspólnie z Interem.

Zwycięstwo nad Bologną nie przyszło jednak, osłabionym brakiem wielu graczy, podopiecznym Hectora Cupera łatwo. Wprawdzie po wolnym wykonywanym przez Georgatosa objęli w 24. minucie prowadzenie, ale w drugiej połowie to goście nadawali ton wydarzeniom na boisku. Tylko solidnej obronie i interwencji Toldo w 90. minucie po strzale Cruza Inter zawdzięcza zdobycie 3 punktów.

Sensacją jest porażka Milanu w Perugii 1:3. Gospodarze wyszli na boisko niesłychanie zdeterminowani i wykorzystali błędy w formacji obronnej zespołu Fatiha Terima. Na wyróżnienie zasługuje postawa w zespole z Perugii Greka Vryzasa, który zdobył bramkę ustalającą wynik.

AS Roma niespodziewanie wygrała w Turynie z Juventusem 2:0. To pierwsza porażka "Starej Damy" w tym sezonie i drugi mecz z rzędu bez zwycięstwa.

Rzymianie po nieudanym początku (pierwsze trzy mecze bez wygranej) po raz drugi z rzędu schodzili z boiska jako triumfatorzy.

Prowadzenie dla gości uzyskał w 37. minucie Batistuta, po długiej przerwie wpisując się na listę strzelców. W przełamaniu się Argentyńczykowi "pomógł" bramkarz Juve Buffon, który popełnił błąd przy rzucie wolnym. Wynik ustalił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Assuncao, zdobywając gola po ładnej akcji Cafu.

Gospodarze niebyli w stanie przeciwstawić się świetnie w defensywie spisującym się graczom Romy. Napastnicy Juve rzadko dochodzili do sytuacji strzeleckich, a wrzutki na pole karne nie przyniosły efektu.

Zespół z Turynu nie był w stanie wykorzystać nawet przewago liczebnej w ostatnich 15 minutach po usunięciu z boiska strzelca pierwszej bramki Batistuty.

Na drugie miejsce w tabeli awansowało Chievo po wyjazdowej wygranej w Udinese 2:1. Beniaminek potwierdza świetną formę na początku rozgrywek i traci do liderującego Interu tylko jedno "oczko".