Serie A: Inter liderem, porażka Milanu

Porażka AC Milan na wyjeździe z Perugią 0:1 oraz wygrana Interu na San Siro z Regginą 3:0, to dwa najważniejsze wydarzenia 20. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Nowym liderem zostali podopieczni Hectora Cupera, którzy wyprzedzają o trzy "oczka" Milan oraz Juve (wygrało w sobotę z Empoli 1:0).

Największą niespodzianką kolejki była oczywiście porażka rossoneri w Perugii. Autorem jedynego gola mecz był Miccoli. Gracz gospodarzy w 36. minucie przepięknie uderzył z dystansu i piłka trafiła w samo "okienko" bramki Didy. Po przerwie Milan ruszył do natarcia i miał kilka okazji do wyrównania. Najlepszą z nich zmarnował w 65. minucie Inzaghi, który z dość ostrego kąta nie trafił do pustej bramki. Dla Milanu była to druga porażka w ostatnich trzech ligowych meczach.

Potknięcie lokalnego rywala wykorzystał Inter, pewnie pokonując u siebie Regginę 3:0. Prowadzenie dla nerazzurri uzyskał już w 10. minucie niezawodny Vieri, który potężnym strzałem z woleja (centra Cordoby) nie dał szans Belardiemu. Po półgodzinie gry najskuteczniejszy napastnik Interu musiał jednak z powodu kontuzji opuścić murawę, a na jego miejsce wszedł do gry Kallon. Gracz z Sierra Leone okazał się godnym następcą, już przed przerwą podwyższając wynik meczu na 3:0. Drugi z tych goli padł po rzucie karnym, podyktowanym za faul Diany na Emre.

Swój mecz zremisował najbliższy rywal krakowskiej Wisły w Pucharze UEFA. Lazio podzieliło się punktami na Stadio Olimpico z Torino, remisując 1:1. Prowadzenie dla rzymian zdobył w I połowie Simeone, a wyrównał w 70. minucie Ferrante. W doliczonym czasie gry piłkarz Lazio Couto został usunięty z boiska za drugą żółtą kartkę.

Drugi zespół ze stolicy uratował punkt w ostatniej chwili. Dellas wyrównał głową na 1:1 w 90. minucie meczu z Modeną.