Serie A: Inter i Milan dogoniły Juventus

Inter Mediolan i AC Milan po meczach 4. kolejki włoskiej ekstraklasy zrównały się punktami z Juventusem i te trzy zespoły z 10 punktami na koncie prowadzą w tabeli.

Inter wygrał na wyjeździe z Torino 1:0, Milan pokonał u siebie Lazio 2:0, a "Stara Dama" straciła dwa punkty w Lecce, bezbramkowo remisując.

W Turynie kibice zgromadzeni na Stadio dell Alpi obejrzeli niesłychanie zacięte spotkanie. Inter odblokował rezultat dopiero w 73. minucie, kiedy to za faul byłego gracza nerazzurri Galante na Ventoli sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się Kallon, myląc bramkarza. Po zdobyciu gola szkoleniowiec Interu Hector Cuper wzmocnił defensywę i mimo ataków gospodarzom nie udało się doprowadzić do remisu. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział w zespole z Mediolanu Ronaldo, który wciąż czeka na powrót w meczu ligowym

Juventus stracił swoje pierwsze punkty w tym sezonie w Lecce. Gospodarze umiejętnie przeciwstawiali się bianconeri i drużyna z Turynu nie powinna być zmartwiona zdobyciem punktu w tym spotkaniu. Pojedynek był niesłychanie nerwowy, co zmusiło arbitra do pokazania sześciu żółtych i dwóch czerwonych kartek.

Dobrą passę podtrzymuje uznany za objawienie rozgrywek beniaminek z Chievo. Ekipa z Verony tym razem poradziła sobie z innym beniaminkiem Piacenzą, zwyciężając 4:2. Chievo znajduje się w czubie tabeli z 9 punkami na koncie.

Pierwsze zwycięstwo odniosła Roma. Podopieczni Fabio Capello wygrali na Stadio Olimpico z Fiorentiną, 3 punkty zapewniając sobie na dwie minuty przed końcem po golu Panucciego.

Pierwszą porażkę poniosła Brescia, która przegrała w Parmie 0:1, tracąc bramkę na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry (strzelcem Nakata). W zespole gości od 65 minuty na boisku przebywał reprezentant Polski Marek Koźmiński.