Serie A: Chievo i Roma na czele, porażki Parmy i Lazio

Porażki Interu z Chievo, Parmy z Atalantą, Lazio z Veroną oraz zwycięstwo Romy z Milanem to najważniejsze wydarzenia 14. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Sensacja sezonu Serie A Chievo nie zwalnia tempa. Tym razem beniaminek wygrał na mediolańskim San Siro z Interem 2:1.

Chievo wyprzedziło nerazzurri i prowadzi w tabeli wspólnie z Romą, która po golu Tottiego pokonała u siebie AC Milan 1:0.

W 19. minucie po rzucie rożnym Corinniego obrońców i bramkarza gospodarzy uprzedził Corradi, zdobywając strzałem głową prowadzenie dla Chievo. Chwilę później był już jednak remis. Z prawej strony dośrodkował Farinos, Ronaldo zgrał piłkę głową do Vieriego, a ten trafił do siatki. Gola na wagę niezwykle cennego zwycięstwa dla gości zdobył siedem minut po przerwie Marazzina. Dla Interu była to dopiero druga ligowa porażka w tym sezonie i druga na własnym boisku.

W dramatycznej sytuacji znajduje się Parma. Zatrudnienie Daniela Passarelli w roli szkoleniowca tej drużyny na razie nie przyniosło spodziewanych rezultatów. Tym razem Parma zostało dosłownie rozbita w Bergamo przez tamtejszą Atalantę 1:4 i była to piąta ligowa porażka z rzędu ekipy prowadzonej przez Argentyńczyka. Parma zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Serie A i jest poważnie zagrożona spadkiem do II ligi.

Niespodzianką jest przerwanie przez Veronę serii pięciu zwycięstw z rzędu Lazio. Verona wygrała na własnym boisku z rzymianami 3:1. Goście kończyli mecz w "10", bowiem w 75. minucie za brutalny faul na Fricku z boiska usunięty został Simone Inzaghi.

Swoje spotkanie wygrał Juventus. Podopieczni Marcello Lippiego pokonali na Stadio delle Alpi Piacenzę 2:0. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Ferrary w 36. minucie, ale długo nie mogli przypieczętować zwycięstwa. Co więcej tuż przed końcem goście byli bardzo bliscy wyrównania, ale świetnej sytuacji nie wykorzystał dla nich Hubner (wspaniała postawa Buffona). W doliczony czasie gry wynik ustalił Trezeguet.

Na dole tabeli niesłychanie ważne zwycięstwo odniosły Venezia i Fiorentina. Venezia po golach Maniero i Valtoliny zwyciężyła Udinese 2:1 i było to pierwszy triumf drużyny z Wenecji w tym sezonie ligowym. Fatalną passę trzech porażek z rzędu przerwała Fiorentina. Ekipa Roberto Manciniego wygrała u siebie z Brescią 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej minucie gry Moretti, wykorzystując podbramkowe zamieszanie. Dla Fiorentiny było to pierwsze zwycięstwo w sześciu ostatnich spotkaniach ligowych.