Serie A: AC Milan wciąż na czele

Na pozycji lidera włoskiej ekstraklasy piłkarskiej wciąż utrzymuje się AC Milan. Podopieczni Carlo Ancellottiego wygrali w 14. kolejce na wyjeździe z Como 2:1.

Rossoneri utrzymali więc punktową przewagę w tabeli nad Lazio (wygrało na wyjeździe z Juve 2:1) oraz dwupunktową nad lokalnym rywalem - Interem, który wymęczył u siebie wygraną 1:0 nad Atalantą.

W Como prowadzenie dla lidera zdobył po 20 minutach gry Ambrosini, który potężnym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans Ferronowi. Niespełna 6- sekund później był już jednak remis - zamieszanie w polu karnym gości wykorzystał Pecchia, doprowadzając do wyrównania. Tuż przed przerwą przyjezdni zdobyli drugiego, i jak się później okazało zwycięskiego, gola. Błąd defensywy Como wykorzystał powracający do wielkiej formy Szewczenko. Milan wygrał drugi ligowym mecz z rzędu i może się pochwalić serią pięciu spotkań bez porażki w Serie A.

Kallon okazał się zbawcą Interu w meczu mediolańczyków z Atalantą na San Siro. Napastnik ze Sierra Leone, który tylko sporadycznie w tym sezonie występuje na murawie, przełamał strzelecką niemoc swoich kolegów w 70. minucie. Kallon niedługo po wejściu na boisko pięknie uderzył z woleja i Taibi nie miał szans. W końcówce goście rzucili się do desperackiego ataku i tylko wielkiemu szczęsciu podopieczni Hectora Cupera mogą zawdzięczać fakt, iż 200-procentowej sytuacji nie wykorzystał Rossini.

Pewnie wygrała swój pojedynek AS Roma. Ekipa ze stolicy pewnie wygrała na Stadio Olimpico z Regginą 3:0, łupem bramkowym w drużynie Capello podzielili się: Samuel, Totti oraz Montella.