"Samobój" Żurawia w Bundeslidze

Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty. Pecha miał Dariusz Żuraw, którego "samobój" dał zwycięstwo i miejsce wicelidera VfB Stuttgart.

Największy udział w wyjazdowym zwycięstwie Schalke nad Mainz miał Kevin Kuranyi. W 10. minucie strzelił pierwszego gola, a później dwukrotnie asystował przy bramkach partnerów z drużyny.

Dystansu do lidera nie traci VfB Stuttgart. Wprawdzie już w 2. minucie Roberto Hilbert dał prowadzenie gospodarzom, ale Hannover wyrównał w 61. minucie. O losach spotkania przesadziła samobójcza bramka strzelona przez Dariusza Żurawia.

W bezpośrednim starciu drużyn zagrożonych spadkiem Eintracht Frankfurt zdobył bezcenny komplet punktów pokonując na wyjeździe Arminię Bielefeld 4:2.

Dwa najciekawsze mecze rozegrane zostaną w niedzielę. Bayern Monachium zagra z Bayerem Leverkusen, a Borussia Dortmund z Werderem Brema.