Rząd Ukrainy dał pieniądze na stadion we Lwowie

Rząd Ukrainy wydzielił w poniedziałek równowartość prawie 10 mln dolarów na przygotowania Lwowa do piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 r. Decyzję w tej sprawie podjęto na zwołanej w trybie pilnej naradzie rządowej z władzami miasta i obwodu lwowskiego.

Większą część tych pieniędzy, prawie 6 mln dolarów, przeznaczono na budowę lwowskiego stadionu. Pozostałe sumy zostaną skierowane na przygotowania infrastruktury transportowej i miejscowego lotniska.

Reklama

"Jest to bardzo ważna decyzja, która pozwoli utrzymać tempo budowy stadionu i rozpocząć prace modernizacyjne na drogach" - powiedział mer Lwowa Andrij Sadowy, cytowany przez lwowski portal informacyjny, zaxid.net.

Obecna na naradzie premier Julia Tymoszenko poinformowała, że rząd rozwiązał również problem podporządkowania powołanej niedawno dyrekcji ds. modernizacji lotniska we Lwowie. Tymoszenko ogłosiła, że będzie ona podlegać lwowskiej obwodowej (wojewódzkiej) administracji państwowej.

Lwów, prócz Doniecka i Charkowa, jest jednym z trzech miast Ukrainy, które mogą przyjąć rozgrywki ME-2012 pod warunkiem, że do końca listopada nadrobią opóźnienia w przygotowaniach. W maju UEFA uznała, że na razie do organizacji turnieju przygotowany jest tylko Kijów.

Lwów, Donieck i Charków muszą poradzić sobie z zaległościami w przygotowaniach w ciągu nadchodzących trzech miesięcy.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Lwów | stadiony | W.E. | Ukraina | rząd

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje