Rooney nie będzie dodatkowo ukarany

Angielska Federacja Piłkarska potwierdziła, że napastnik Manchesteru United, Wayne Rooney nie otrzyma żadnych dodatkowych kar związanych z czerwoną kartką, którą dostał w sobotnim meczu z Fulham (0:2).

Napastnik został wysłany do szatni pod koniec meczu za dwa żółte kartoniki. Szczególnie drugi z nich wzbudził sporo kontrowersji. Piłkarz odrzucił piłkę w kierunku sędziego, co ten uznał za zachowanie niesportowe i usunął go z boiska. Rooney protestował, ale arbiter nie stwierdził po meczu, by zawodnik go obraził, więc federacja postanowiła nie wyciągać w stosunku do niego dalszych konsekwencji. - Phil Dowd potwierdził, że nie usłyszał od niego żadnych inwektyw, więc nie będzie dalszego postępowania w tej sprawie - stwierdził rzecznik prasowy federacji.

Reklama

FA poinformowała jednak, że Rooney zostanie upomniany za wyładowanie złości na fladze w narożniku boiska, kiedy opuszczał murawę. - Sędzia nie odnotował tego wydarzenia, ale piłkarz otrzyma ostrzeżenie, że nie powinien dopuszczać się tego typu zachowań - wyjaśnił jeden z oficjeli FA.

Rooney będzie musiał pauzować regulaminowo jeden mecz. 5 kwietnia nie zagra na Old Trafford z Aston Villą.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: federacja | napastnik | Angielska Federacja Piłkarska | Rooney

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje