Ronaldo: Chcę strzelić 30 goli

Brazylijczyk Ronaldo, który krok po kroku wraca do wielkiego futbolu po paskudnej kontuzji kolana zdążył zdobyć już dwie bramki dla swojego nowego klubu, Corinthians Sao Paulo.

"Il Fenomeno" po ponadrocznej przerwie wrócił na boisko i w trzech pierwszych występach dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najlepszy strzelec w historii Mistrzostw Świata zapowiedział, że to dopiero zalążek jego strzeleckiego dorobku.

Trener Corinhtians Mano Menezes jednak odpowiednio szafuje siłami 33-letniego napastnika i tydzień temu dał mu odpocząć w czasie meczu ligowego. Z kolei w ostatnią niedzielę Ronaldo wybiegł już w pierwszym składzie przeciwko Santos i spędził na boisku 81. minut. Jego drużyna wygrała 1:0, ale "Originaldo" nie wykorzystał żadnej z kilku szans na bramkę.

- Chciałbym grać co tydzień, czyli rozegrać około 30 spotkań w lidze. Moim celem jest strzelenie 30 goli w sezonie. To liczba, którą lubię. Myślę, że to dobry cel jeśli weźmie się pod uwagę te dwie bramki, które już strzeliłem - przyznał wychowanek Cruzeiro Belo Horizonte.