Rexach bliski zwolnienia po meczu z Espanyolem

Prezydent Barcelony, Joan Gaspart stwierdził na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że trener Carles Rexach ma zaufanie szefostwa klubu do końca obecnego sezonu. Owo zaufanie jest absolutne, jak stwierdził Gaspart. Inna sprawa, że po derbowym meczu z Espanyolem, przegranym przez Barcę, mało brakowało, by Rexach rozstał się z zespołem.

Oczywiście, wywołało to falę kontrowersyjnych opinii, bo Barcelona w ostatnich sześciu meczach wygrała tylko raz, a w ostatniej przedświątecznej kolejce przegrała derbowy mecz z Espanyolem.

Reklama

I to po zapowiedziach Gasparta, że Barca spacerkiem przejdzie rywali, strzelając im trzy bramki.

Oczywiście, ekipa Barcy przystąpiła do tej konfrontacji w bardzo mocno zmienionym składzie, bo kontuzjowani są: Rivaldo, Gerard, Andersson, Xavi i Rochemback, ale i tak personalnie nadal prezentuje się lepiej od lokalnego rywala.

W tym momencie Barca jest na ósmym miejscu w ligowej tabeli, tracąc do prowadzącego Deportivo La Coruna sześć punktów.

Gaspart na konferencji, która trwała ponad trzy godziny potwierdził, że jest mu przykro, że zespół nie gra najlepiej w lidze, ale na pewno nie należy już w tym momencie dramatyzować.

Inna sprawa, że po meczu z Espanyolem Rexach przeszło godzinę rozmawiał z Gaspartem i w tym czasie ważyło się jego pozostanie w zespole.

- Kibice chcą jakichś decyzji. Daj im je ? totalne zaufanie do zespołu, trenera. Żadnych zmian i nowych piłkarzy. Jeśli takie rozwiązanie nie podoba sie komuś, to tylko i wyłącznie jego problem - wyjaśnił swoją strategię prezydent Gaspart.

Dowiedz się więcej na temat: prezydent | zaufanie | zwolnienia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje