Reiss: Smuda jest bardzo pamiętliwy

"Franciszek Smuda ma tak twardy i silny charakter i ma na tyle mocną osobowość, że nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać. Dlatego był to najbardziej odpowiedni kandydat na selekcjonera" - uważa Piotr Reiss, były kapitan Lecha Poznań, który przez blisko trzy sezony pracował z nowym selekcjonerem kadry.

Reiss, obecnie grający w pierwszoligowej Warcie Poznań, przyznał, że dla Smudy decyzja PZPN jest spełnieniem marzeń. "Od kilku, a może nawet od kilkunastu lat trener Smuda czekał by poprowadzić tę reprezentację. To człowiek na odpowiednim miejscu, jest w stanie ten zespół odbudować i skonsolidować. Miejmy nadzieję, że za trzy lata podczas mistrzostw Europy będziemy mieli silną reprezentację" - stwierdził poznański piłkarz.

Reklama

"Jego główną zaletą jest umiejętność motywowania. Potrafi wpływać na psychikę zawodników, umie ich przekonywać by ze słabszymi rywalami grali tak jak z silnymi zespołami. To jest właśnie ważna rola selekcjonera, który na co dzień nie pracuje z zawodnikami w klubie, tylko spotyka się z nimi raz na jakiś czas" - dodaje.

Jego zdaniem bezkompromisowość Smudy może być jego atutem w pracy. "Ma tak twardy i silny charakter i ma na tyle mocną osobowość, że nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać. Dlatego był to najbardziej odpowiedni kandydat na selekcjonera" - podkreśla.

37-letni zawodnik nigdy nie ukrywał, że nie zawsze było mu "po drodze" ze Smudą. Były szkoleniowiec Lecha w ostatnim roku swojej pracy często wysyłał na ławkę ulubieńca poznańskich kibiców. W swojej niedawno wydanej autobiografii nie szczędził też krytycznych uwag pod jego adresem.

"Jest bardzo pamiętliwy i jeśli ktoś mu podpadnie, to potrafi się "odkuć", na przykład danemu zawodnikowi nie da już drugiej szansy. Z drugiej strony napisałem, że jest to dobry kandydat na selekcjonera kadry. W reprezentacji dostaje gotowy "materiał" i będzie mógł się skupić tylko i wyłącznie na taktyce i motywacji" - podsumował Reiss.

PODYSKUTUJ O WYBORZE SMUDY NA TRENERA KADRY!

ZOBACZ TAKŻE:

Smuda selekcjonerem reprezentacji Polski

Wzloty i upadki Franciszka Smudy

Smuda 44. selekcjonerem reprezentacji Polski

Nasi internauci też chcieli Smudę - zobacz wyniki naszej ankiety

"Bobo" Kaczmarek: Smuda ma trenerskie jaja

Smuda poza boiskiem - zobacz galerię!

W Lubinie chcą zatrzymać Smudę do końca sezonu

Smuda jest sportowym Copperfieldem

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: osobowość | kadry | kandydat | reprezentacja | Franciszek Smuda | Reiss

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje