Real przed klasykiem rozbił Deportivo

Real Madryt rozbił przed własną publicznością Deportivo La Coruna 4:0 w szlagierowym spotkaniu 30. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Santiago Bernabeu jako pierwszy Molinę pokonał ... Hector, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Beckhama. Dziewięć minut przed przerwą kapitalną akcję Roberto Carlosa zakończył celnym strzałem Ronaldo.

W 70. minucie prowadzenie "Królewskich" podwyższył strzałem głową Sergio Ramos, który wykorzystał kolejne precyzyjne dośrodkowanie Davida Beckhama. Efektowny sukces przypieczętował siedem minut przed końcem uderzeniem z rzutu wolnego Julio Baptista.

Po tym zwycięstwie "Królewscy" powrócili na pozycję wicelidera tabeli. Podopieczni Juana Ramona Lopeza Caro wyprzedzili w klasyfikacji Osasunę Pampeluna, która w sobotni wieczór przegrała w Bilbao z Athletic 0:1. Za tydzień na Camp Nou prawdziwa weryfikacja aktualnej formy Realu. Rywalem "Galacticos" będzie oczywiście pewnie prowadząca w tabeli FC Barcelona.

Kolejne punkty straciła Valencia CF. Podopieczni Quique Sancheza Floresa ulegli na wyjeździe FC Sewilli 0:1. Na Estadio Sanchez Pizjuan gospodarze zwycięskiego gola zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to do siatki rywali trafił Jordi. Kilkanaście minut wcześniej ten sam piłkarz, wykonując rzut karny, trafił w poprzeczkę.

Zobacz WYNIKI 30. kolejki hiszpańskiej Primera Division oraz TABELĘ

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Primera Division | Real | Deportivo La Coruna