Real Mallorca zdobył Puchar Hiszpanii

Real Mallorca zdobył piłkarski Puchar Hiszpanii, pokonując w finałowym meczu w Elche Recreativo Huelva 3:0 (1:0).

Zespół z Majorki zapewnił sobie tym samym jako trzecia hiszpańska drużyna prawo gry w Pucharze UEFA.

Real Mallorca po raz trzeci grał w finale Pucharu Króla - w 1991 roku przegrał 0:1 z Atletico Madryt, a w 1998 roku uległ po rzutach karnych Barcelonie.

Finałowe spotkanie było popisem Samuela Eto'o. Kameruńczyk obie zdobyte przez siebie bramki zadedykował dla zmarłego w czwartek na boisku w Lyonie kolegi z reprezentacji, Marca Viviena Foe.

- To było bardzo wyjątkowe spotkanie. Miałem wsparcie kolegi, który jest już w niebie. To bardzo trudny dla mnie tydzień. Zwycięstwo dedykuje jemu. - powiedział chwilę po zakończeniu spotkania Samuel Eto'o.

Mallorca kontrolowała mecz od pierwszych minut. Pogromcy Deportivo i Realu Madryt w rozgrywkach Copa del Rey objęli prowadzenie w 17. minucie, kiedy to rzut karny za faul Lorena Moro na Eto'o pewnie wykorzystał Urugwajczyk Walter Pandiani.

Recreativo wyrównało pod koniec pierwszej połowy, ale po celnej główce Xisco arbiter nie uznał gola dopatrując się faulu piłkarza z Huelvy na obrońcu Majorki. Po przerwie ataki piłkarzy z Andaluzji zostały skutecznie skontrowane przez drużynę z Son Moix. W 74 minucie po akcji młodego Alberto Riery, drugiego gola dla Majorki zdobył precyzyjnym strzałem przy słupku Eto'o.

Dziesięć minut później Kameruńczyk we wspaniałym stylu podsumował ten niezwykle udany dla niego sezon. Przed polem karnym minął dwóch rywali i silnym strzałem pod poprzeczkę raz drugi umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później opuszczał boisko przy owacji na stojąco 37 tysięcy kibiców w Elche.

Real Mallorca - Recreativo Huelva 3:0 (1:0)

Bramki: Samuel Eto'o 2 (74, 84), Walter Pandiani (21-karny).

Real Mallorca: Leo Franco, Cortes, Nino, Nadal, Poli, Alvaro Novo, Ibagaza (85 Marcos), Lozano, Riera, Pandiani (81 Carlos), Eto'o (87 Campano).

Recreativo: Luque, Merino (69 Oscar Arpon), Loren, Alex, Pernía, Javi García, Mario Bermejo (40 Xisco), Diego Camacho, Benitez (78 Joaozinho), Viqueira, Raul Molina.